Tektronix TRCP0300 | Current Probe: 30 MHz: 250 Ma To 300 A: Ac-Only: BNC Interface
Manufacturer number: TRCP0300
Technical Data
Description
TRCP0300 | Current Probe: 30 MHz: 250 Ma To 300 A: Ac-Only: BNC Interface
Accessoires
TRCP0300-C3
Tektronix
TRCP0300-C3
Calibration Service 3 Years.Includes Traceable Calibration Or Functional Verification Where
Delivery time upon request
TRCP0300-C5
Tektronix
TRCP0300-C5
Calibration Service 5 Years.Includes Traceable Calibration Or Functional Verification Where
Delivery time upon request
TRCP0300-R3
TRCP0300-R3
Standard Warranty Extended To 3 Years. Covers Parts: Labor And 2-Day Shipping Within Country.
TRCP0300-R5
TRCP0300-R5
Standard Warranty Extended To 5 Years. Covers Parts: Labor And 2-Day Shipping Within Country.
MSO58LP
MSO58LP
Low profile oscilloscope, MSO, 1 GHz bandwidth, 8 FlexChannels With 125M Record
On Request
MSO22
MSO22
Oscilloscope MSO 2 series, 2 channels, up to 2.5 GSa/s, 10 MPts, USB, LAN, basic device
2 in stock. Ready to ship in 1 business day
On Request
MSO24
MSO24
Oscilloscope MSO 2 series, 4 channels, up to 2.5 GSa/s, 10 MPts, USB, LAN, basic device
Reordered - in stock. Delivery time on request
MSO44B-4-BW-1500
MSO44B-4-BW-1500
Mixed signal oscilloscope, 4 channel, 1.5 GHz bandwidth, MSO4B series
Mixed signal oscilloscope, 4 channel, 1 GHz bandwidth, MSO4B series
MSO44B
MSO44B
Mixed signal oscilloscope, 4 channel, basic device, 200 MHz - 1.5 GHz bandwidth, MSO4B series
3 in stock. Ready to ship in 1 business day
Alternate products
TRCP0600
TRCP0600
Current Probe: 30 MHz: 500 Ma To 600 A: Ac-Only: BNC Interface
Current Probe: 16 MHz: 500 Ma To 3000 A: Ac-Only: BNC Interface