TDK-Lambda GEN10-330-IEEE-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 2 U, 10V / 330A, 3300W, GPIB, RS232, RS485, analog
Manufacturer number: GEN10-330-IEEE-1P
1-channel power supply GEN10-330-IEEE-1P from TDK-Lambda with an output 0 .. 10V DC / 0-330A in a 19 inch housing with 2 U, incl. GBIP interface.
Technical Data
Description
GEN10-330-IEEE-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 2 U, 10V / 330A, 3300W, GPIB, RS232, RS485, analog